סדנאות

המרכז לקידום הלמידה וההוראה מציע לכם, צוותי ההוראה, מגוון סדנאות.

סדנאות רוחביות לכל צוותי ההוראה בטכניון

המרכז מציע סדנאות שונות עבור צוותי ההוראה בטכניון.  מנחי הסדנאות הם לרוב המומחים הפדגוגיים של צוות המרכז ולעיתים גם מנחים חיצוניים המתמחים בתחום ייעודי. כל סדנא כוללת הקניה, דוגמאות מהוראת ה – STEM באקדמיה, שיח ופעילות. הסדנאות מחולקות לפי ארבעה נושאים:

הוראה ולמידה – סדנאות שמתמקדות בשיטות הוראה שונות, השפעתן על הלמידה ודרכים מיטיבות להפעלתן לדוג' "איך מיישמים למידה מבוססת בעיות בקורס מדעי או הנדסי".

הערכה – סדנאות שמתמקדות בשיטות ואסטרטגיות להערכת הלמידה, השפעתן על ההוראה והלמידה במהלך הקורס. לדוג' "לומדים לאורך כל הסמסטר! על למידה רציפה או הערכה מתמשכת"

טכנולוגיות למידה – סדנאות שמתמקדות בהעצמה וקידום של הלמידה באמצעות שימוש בכלים טכנולוגיים. בסדנאות אלה נלמד שיטות הוראה וכיצד ניתן להיעזר בכלי טכנולוגי על מנת להפעיל אותן. לדוג' "הוראה ולמידה באמצעות מחוללי בינה מלאכותית". כמו כן, חלק מן הסדנאות בתחום זה מתמקדות בפיתוח שיעורים או קורסים מקוונים וידאו לדוג' "בא לי דיגיטלי 1# – בניית שיעור דיגיטלי א–סינכרוני"

שילוב מיומנויות המאה ה -21 בהוראה ולמידה – סדנאות שמתמקדות בשילוב מיומנויות כגון עבודת צוות, חשיבה ביקורתית, הצגת נושא כחלק ממטרות הלמידה בקורס. לדוג' "מה הקשר בין מדע/ הנדסה ורפלקציה? – איך מאמנים סטודנטים במיומנויות בתוך קורסי התוכן"

קישור לקטלוג הסדנאות המלא.

סדנאות מותאמות לפקולטה

ניתן להזמין את הסדנאות המוצעות בקטלוג הסדנאות של המרכז גם בהתאמה מיטבית לצרכי הפקולטה תוך התייחסות לדוגמאות ושיטות הוראה מותאמות לתחום התוכן.

כמו כן, ניתן לבנות יחד עם הנהלת הפקולטה סדנאות ייחודיות שאינן מופיעות בקטלוג בעזרת מעצב.ת הלמידה הפקולטי.ת או יועצ.ת הוראה במרכז.

מעוניינים בסדנת הוראה ולמידה מותאמת לצוות ההוראה בפקולטה? – פנו אלינו