סל כלים להוראה בעת חירום

סמסטר א’ תשפ”ד ייפתח בצילה של מלחמה עם כל המורכבויות שהיא מביאה עימה. פתיחת שנת הלימודים היא חלק מן ההתמודדות שלנו עם המצב כאנשי ונשות צוותי ההוראה במוסד אקדמי מוביל. הניסיון המשמעותי בהוראה שנצבר בבית הטכניון והשאיפה למצוינות יסייעו לנו לייצר מודל של הוראה איכותית גם בזמן משבר ולהוביל להכשרתם של הסטודנטים. אנחנו במרכז לקידום הלמידה וההוראה מאמינים שאם ניצור עבור הסטודנטים אי של יציבות, נארגן היטב את תכני הלימוד, נשקף את השיקולים הפדגוגיים שמנחים אותנו, נלמד בבהירות ונפגין אמפטיה – נעבור בהצלחה את התקופה המאתגרת הזו.
אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר לחשוב יחד, להתייעץ ולהיעזר בידע הפדגוגי שלנו בכדי להתכונן מראש לסמסטר העומד בפנינו.

ברוכים הבאים – סל כלים לחזרה ללמידה בצל המלחמה – להורדה בקובץ pdf לחצו כאן

המרכז לקידום הלמידה וההוראה פועל, ברוח חזון הטכניון, מתוך מחויבות לקדם מצוינות בהוראה ובמחקר, בשאיפה לפתח בוגרים בעלי יכולות גבוהות, מיומנויות עדכניות ויכולת חשיבה פורצת דרך. בשנים האחרונות, המרכז עוסק ביישום תפישות הוראה חדשניות ובכלל זה מעבר ללמידה פעילה, עצמאית, רציפה וממוקדת לומד. זאת, תוך שילוב כלים טכנולוגיים המקדמים למידה משמעותית והערכה של תהליכי למידה.

על מנת להבטיח את איכות ההוראה בטכניון, המרכז לקידום הלמידה וההוראה מפתח מגוון רחב של מתודות, כלים ותשתיות המכוונים לתמוך ולסייע לצוותי ההוראה בקמפוס. הצוות המקצועי של המרכז מלווה את הסגל החל משלב התכנון ובניית הקורסים, הוראה ולמידה במהלך הסמסטר ועד שלב הערכת הלמידה, וכך מספק מעטפת פדגוגית וטכנולוגית כוללת ותומכת. אנו מזמינים את המרצים והמתרגלים, המעוניינים בכך, לקבל ליווי מתמשך הכולל ייעוץ פדגוגי, תצפיות בשיעורים (מקוונים ו/או פנים אל פנים) ומשוב אישי, תוך שמירה על דיסקרטיות מלאה.

המרכז מקיים ימי עיון וסדנאות בנושאים מגוונים ובהתאם לצרכים המשתנים. במסגרת המפגשים ניתן לשמוע הרצאות של אנשי תוכן ומומחים בתחומי הפדגוגיה, הטכנולוגיה בשירות ההוראה והלמידה, עידוד למידה משמעותית בקרב סטודנטים, הגברת המוטיבציה ללמידה ועוד. כמו כן, מתקיימים מפגשים ייעודיים לטובת דיונים ושיח פתוח סביב סוגיות ואתגרים מקצועיים בהקשרים של הוראה ולמידה.

לרשות המרכז כיתת צילום, בה ניתן להקליט שיעורים בנוכחות סטודנטים, בעזרת מומחי הוידאו של המרכז. בנוסף, ברשותנו שני אולפני הקלטות חדשניים, המאובזרים בציוד מתקדם לטובת צילום ועריכה מקצועיים של תוצרי וידאו ברמת הפקה גבוהה ביותר. כמו כן, המרכז מעמיד לשימוש המרצים כיתות לצילום עצמי בטכנולוגיית Lightboard, המאפשרות לסגל הטכניון לצלם עצמאית תכנים להוראה א-סינכרונית בקלות ובנוחות. במרכז הוקמה כיתת מולטימדיה חדישה המיועדת ללמידה פעילה במליאה או בקבוצות קטנות, ובה מערך טכנולוגי ייחודי וייעודי המספק תשתית נוחה ללמידה מסוג זה. המרכז משקיע בחיפוש, בחירה, בחינה והטמעה של כלים דיגיטליים המקדמים למידה משמעותית, ופתוח לבחון בקשות ייחודיות של מרצים לבחינה והטמעה של כלים חדשניים.

אנו מזמינים אתכם למפגש היכרות עם צוות המרכז ושיח פתוח בכל נושא פדגוגי ולא רק שתבחרו.